CDQ2G32-5DCMZ
Product ID:301003
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32-5DCMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for compact automation tasks.
  • 3Standard 5mm stroke ensures precise and repeatable linear motion.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for versatile sensor installation.
Product Details
CDQ2G32-5DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm