CDQ2G32-75DCZ
Product ID:384265
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32-75DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Head flange style (G) mounting for secure and stable installation.
  • 332mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 4Standard 75mm stroke length for precise linear motion control.
  • 5Rubber bumper (C) option reduces impact noise and extends cylinder life.
Product Details
CDQ2G32-75DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm