CDQ2G32TN-100DZ-M9PSDPC
Product ID:393072
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-100DZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free pneumatic connections.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for quick installation.
  • 44-sided auto switch mounting grooves (on 32-100 mm bore) for flexible sensor placement.
  • 5Standard 100 mm stroke with durable construction for consistent performance in industrial applications.
Product Details
CDQ2G32TN-100DZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm