CDQ2G32TN-125DCZ-M9PSDPC
Product ID:393128
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-125DCZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in solid-state auto switches with M12-4 pin connector for easy installation.
  • 332mm bore size and 125mm stroke for versatile industrial applications.
  • 4NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2G32TN-125DCZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm