CDQ2G32TN-50DZ-E-M9PMDPC
Product ID:384357
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-50DZ-E-M9PMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free pneumatic connections.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration and real-time feedback.
  • 4Head flange mounting style provides sturdy and stable installation.
  • 5Pre-wired with a 1m lead wire and supports DC 5V, 12V, and 24V for versatile power options.
Product Details
CDQ2G32TN-50DZ-E-M9PMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm