CDQ2G32TN-75DZ-E-M9PWMDPC
Product ID:393428
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-75DZ-E-M9PWMDPC
Key Features
  • 132mm bore size and 75mm standard stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches and position sensing.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 4Pre-wired auto switch with M12-4 pin connector simplifies installation and reduces downtime.
  • 5Type B mounting bracket with joint provides versatile mounting options for various setups.
Product Details
CDQ2G32TN-75DZ-E-M9PWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm