CDQ2G40-25DMZ
Product ID:392669
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G40-25DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Head flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 340mm bore size delivers robust performance for industrial applications.
  • 4Standard 25mm stroke provides reliable and consistent motion control.
  • 5Rod end male thread option for versatile connection to machinery.
Product Details
CDQ2G40-25DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 40 mm