CDQ2G63-25DZ-E
Product ID:392820
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G63-25DZ-E
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Head flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 363mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Standard 25mm stroke provides precise linear motion control.
  • 5Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
Product Details
CDQ2G63-25DZ-E
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm