CDQ2G80TF-125DCMZ
Product ID:392718
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G80TF-125DCMZ
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 380mm bore size and 125mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Head flange mounting style provides secure and stable installation.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2G80TF-125DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm