CDQ2KA40TN-100DZ-M9PSAPC
Product ID:384596
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA40TN-100DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and automation control.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Standard 100mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2KA40TN-100DZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 40 mm