CDQ2KA50-35DZ-M9PSBPC
Product ID:384511
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA50-35DZ-M9PSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with M8-4 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for quick setup and monitoring.
Product Details
CDQ2KA50-35DZ-M9PSBPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm