CDQ2KA50-45DZ
Product ID:393145
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA50-45DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3Standard 45mm stroke for versatile automation applications.
  • 4Both ends tapped style for flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor installation.
Product Details
CDQ2KA50-45DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm