CDQ2KA50-50DMZ-M9PSAPC
Product ID:392999
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA50-50DMZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and alignment.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible installation.
Product Details
CDQ2KA50-50DMZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm