CDQ2KA63-100DZ-M9B
Product ID:392421
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA63-100DZ-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 263mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for versatile voltage use.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides (2 or 4 sides) for flexible installation.
  • 5Includes indicator light and 0.5m lead wire for easy monitoring and connectivity.
Product Details
CDQ2KA63-100DZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm