CDQ2KB25-15DFZ-M9BWSDPC
Product ID:384525
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB25-15DFZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 225mm bore size and 15mm standard stroke for versatile performance.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a 0.5m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2KB25-15DFZ-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ63 4 Sides
Body Option
With Boss In Head Side
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm