CDQ2KB32-15DMZ-M9BWV
Product ID:392827
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-15DMZ-M9BWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation in automation systems.
  • 232mm bore size and 15mm standard stroke provide optimal force and movement for compact applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and diagnostics.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
Product Details
CDQ2KB32-15DMZ-M9BWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm