CDQ2KB32-20DZ-A73C
Product ID:392779
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-20DZ-A73C
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size with 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V).
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB32-20DZ-A73C
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm