CDQ2KB32-25DFZ
Product ID:392610
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-25DFZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Standard 25mm stroke for versatile use in automation systems.
  • 4Through-hole mounting style for secure and flexible installation.
  • 5Boss in head side design for additional mounting stability.
Product Details
CDQ2KB32-25DFZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Boss In Head Side
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm