CDQ2KB32-25DMZ-M9BWL
Product ID:392879
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-25DMZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 332mm bore size provides optimal force for medium-duty applications.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
  • 5Rod end male thread (M) allows flexible attachment options.
Product Details
CDQ2KB32-25DMZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm