CDQ2KB32-5DZ-M9PVSDPC
Product ID:392979
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-5DZ-M9PVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 5mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for reliable signal output.
  • 4Durable through-hole mounting design ensures stable installation.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for easy setup and monitoring.
Product Details
CDQ2KB32-5DZ-M9PVSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm