CDQ2KB32-75DMZ-P3DWAL
Product ID:383957
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2KB32-75DMZ-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable design with 4-side auto switch mounting groove for enhanced functionality.
Product Details
CDQ2KB32-75DMZ-P3DWAL
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm