CDQ2KB32-75DZ-A73C
Product ID:301021
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-75DZ-A73C
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB32-75DZ-A73C
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ63 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm