CDQ2KB32-75DZ-F7BWV
Product ID:301010
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-75DZ-F7BWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 4Durable through-hole mounting design ensures stable installation.
  • 524V DC compatible with a wide voltage range (10-28V) for flexible integration.
Product Details
CDQ2KB32-75DZ-F7BWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm