CDQ2KB32-75DZ-J79W
Product ID:301007
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-75DZ-J79W
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 32-color solid-state auto switch with DC24V compatibility for easy integration.
  • 4Durable through-hole mounting design ensures stable and secure installation.
  • 54-sided auto switch mounting groove (for 桅32-桅63) provides flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB32-75DZ-J79W
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm