CDQ2KB50-100DZ-M9BWL
Product ID:384509
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB50-100DZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection, enhancing automation accuracy.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and versatile installation options.
Product Details
CDQ2KB50-100DZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm