CDQ2KB50-35DMZ-A93VL
Product ID:392734
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB50-35DMZ-A93VL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 250mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance in industrial settings.
  • 3Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB50-35DMZ-A93VL
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 50 mm