CDQ2KB63-100DMZ-M9BSAPC
Product ID:384459
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB63-100DMZ-M9BSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 363mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for seamless integration.
  • 5Pre-wired with 0.5m lead wire and DC24V compatibility for convenience.
Product Details
CDQ2KB63-100DMZ-M9BSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm