CDQ2KB63-20+20DZ-XC10
Product ID:392805
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB63-20+20DZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design for versatile and precise motion control.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 363 mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 4Through-hole mounting style for secure and stable installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB63-20+20DZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 20 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm