CDQ2KF40-25DZ-M9BWSAPC
Product ID:392649
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KF40-25DZ-M9BWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with compatible sensors.
  • 2Rod-side flange mounting style for secure and stable installation.
  • 340mm bore size provides optimal force for industrial automation tasks.
  • 4Pre-wired M9BWSAPC auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Dual-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KF40-25DZ-M9BWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 40 mm