CDQ2KF40TN-100DMZ-M9BW
Product ID:393126
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KF40TN-100DMZ-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Rod side flange style mounting ensures easy installation and stability.
  • 3NPT port thread type provides secure and leak-free connections.
  • 42-color indicator auto switch with solid-state technology for clear status monitoring.
  • 5Durable construction with rod end male thread for versatile applications.
Product Details
CDQ2KF40TN-100DMZ-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 40 mm