CDQ2KG63-50DMZ-A73L
Product ID:384017
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2KG63-50DMZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2Head flange mounting style ensures easy and secure installation.
  • 363mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Reed auto switch with indicator light for precise position feedback.
  • 5Durable construction with rod end male thread for enhanced connectivity.
Product Details
CDQ2KG63-50DMZ-A73L
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm