CDQ2KG63TN-50DMZ
Product ID:384345
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KG63TN-50DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 4Standard 50mm stroke provides precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread allows for versatile mounting and attachment options.
Product Details
CDQ2KG63TN-50DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm