CDQ2KL40TN-75DMZ
Product ID:393060
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KL40TN-75DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 240mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 475mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 5Rod end male thread allows for flexible mounting and attachment options.
Product Details
CDQ2KL40TN-75DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 40 mm