CDQ2KL50-20DMZ
Product ID:384502
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KL50-20DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3Standard 20mm stroke ensures precise and consistent operation.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting and connection options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2KL50-20DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm