CDQ2KWA63-75DZ-M9B
Product ID:384587
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KWA63-75DZ-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 75mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting options.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) power supply for flexible integration.
Product Details
CDQ2KWA63-75DZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ63 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm