CDQ2KWB25-30DMZ-M9NL
Product ID:301052
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KWB25-30DMZ-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation (NPN, 3-wire).
  • 325 mm bore size and 30 mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Durable construction with through-hole mounting (standard) for stability.
Product Details
CDQ2KWB25-30DMZ-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm