CDQ2L100TF-125DCMZ-M9PSDPCS
Product ID:392665
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L100TF-125DCMZ-M9PSDPCS
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient and reliable operation in both directions.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for position detection.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch (M9PSDPC) simplifies installation and reduces setup time.
  • 44-sided auto switch mounting groove offers flexible sensor placement options.
  • 5Robust construction with rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2L100TF-125DCMZ-M9PSDPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 100 mm