CDQ2L25-50DZ-M9PSAPCS
Product ID:392749
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L25-50DZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225 mm bore size and 50 mm stroke for reliable performance in compact spaces.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Foot-style mounting (L) ensures secure and flexible installation options.
  • 5DC5V-24V compatible auto switch with indicator light for versatile voltage applications.
Product Details
CDQ2L25-50DZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm