CDQ2L25-50DZ-XB9
Product ID:301013
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L25-50DZ-XB9
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Low-speed operation (10-50 mm/s) ensures precise and controlled movement.
  • 4Foot-style mounting (L) for secure and flexible installation.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for convenient sensor attachment.
Product Details
CDQ2L25-50DZ-XB9
Made To Order
Low Speed Cylinder (10 to 50 mm/s)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm