CDQ2L32-100DCZ-M9BSDPC
Product ID:392885
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-100DCZ-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L32-100DCZ-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm