CDQ2L32-100DMZ-J79SAPC-XC35
Product ID:392944
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-100DMZ-J79SAPC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration and DC24V compatibility.
  • 332mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance efficiency.
Product Details
CDQ2L32-100DMZ-J79SAPC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm