CDQ2L32-100DMZ-M9PV
Product ID:392675
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-100DMZ-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing and compatibility with auto switches.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Foot-style mounting (L) and rod-end male thread (M) for flexible installation options.
Product Details
CDQ2L32-100DMZ-M9PV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm