CDQ2L32-100DZ-D-A93L
Product ID:392778
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-100DZ-D-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Foot mounting style (Type L) ensures stable and secure installation.
  • 5Includes Type A mounting bracket + joint for flexible mounting options.
Product Details
CDQ2L32-100DZ-D-A93L
Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm