CDQ2L32-200DCMZ-M9NWSDPC
Product ID:392543
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-200DCMZ-M9NWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L32-200DCMZ-M9NWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm