CDQ2L32-20DZ-E
Product ID:384299
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-20DZ-E
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and automation control.
  • 232mm bore size provides strong and reliable force for industrial applications.
  • 3Standard 20mm stroke ensures consistent and accurate linear motion.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2L32-20DZ-E
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm