CDQ2L32-250DCMZ-M9PL
Product ID:384615
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-250DCMZ-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and automation control.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 250mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback and easy monitoring.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2L32-250DCMZ-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm