CDQ2L32-25DCZ-A73
Product ID:301023
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DCZ-A73
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth operation and reduced impact noise.
Product Details
CDQ2L32-25DCZ-A73
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm