CDQ2L32-25DMZ-A73Z
Product ID:301014
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DMZ-A73Z
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for efficient linear motion.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for high-pressure applications.
Product Details
CDQ2L32-25DMZ-A73Z
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm