CDQ2L32-25DMZ-A93L
Product ID:301019
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DMZ-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm stroke for optimal force and movement precision.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Foot mounting style ensures stable and secure installation.
  • 5Dual-port design with Rc/M thread for versatile pneumatic connections.
Product Details
CDQ2L32-25DMZ-A93L
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm