CDQ2L32-25DMZ-M9BL
Product ID:301039
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DMZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size with 25mm standard stroke for reliable linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V).
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable foot-style (L) mounting design for stable installation in industrial applications.
Product Details
CDQ2L32-25DMZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm